Skip to content

Кафедра механотроніки

Алексєєнко Cергій Вікторович
Завідувач кафедри механотроніки

доцент, кандидат технічних наукМеханотронікагалузь науки і техніки, заснована на взаємодійному об’єднанні вузлів точної механіки з електронними, електротехнічними і комп’ютерними компонентами, що забезпечують проектування і виробництво якісно нових модулів, систем і машин з інтелектуальним управлінням їх функціональними рухами.

Завдання мехатроніки як науки полягає в інтеграції знань з таких раніше відособлених областей, як прецизійна механіка і комп’ютерне керування, інформаційні технології і мікроелектроніка. На стиках цих наук і виникають нові ідеї мехатроніки. Науково-технічне рішення можна вважати мехатронним, якщо компоненти не просто взаємодіють один з одним, але при цьому утворена система має нові властивості, які не були властиві її складовим.

Мехатронний підхід до проектування різніх родів обладнання полягає в тому, що при проектуванні складного гірничого обладнання такі об’єкти повинні створюватися як органічні цілісні електро-механо-гідро-електронні технічні системи, що включають електронно-комп’ютерну апаратуру автоматизованого управління.

Багато сучасні системи є Мехатронні або використовують елементи мехатроніки, тому поступово мехатроніка стає «наукою про все». Мехатроніка застосовується в багатьох галузях і напрямах, наприклад: робототехніка, автомобільна, авіаційна і космічна техніка, медичне та спортивне обладнання, побутова техніка.

Кафедра викладає загальні інженерні дисципліни: Інженерну та комп’ютерну графіку, технічну механіку, гідро- та аеродинаміку, опір матеріалів, деталі машин и приладів, теорію машин і механізмів.

Основні напрямки наукових досліджень – теоретичні та прикладні дослідження в механіці, енергетиці та машинобудуванні:
- Процеси аерогідродинаміки і тепломасообміну;
- Математичне та чисельне моделювання;
- Акустика, аналіз випромінювання акустичних коливань, шуму двигунів і вітроенергетичних установок;
- Теоретичні та експериментальні дослідження в області нових конструктивно-компоновочне схем ракетно-космічної та авіаційної техніки, електромеханічних пристроїв поступального і обертального руху, хвильових і кулько-гвинтових передач, міцності та оптимізації сучасних машинобудівних конструкцій в умовах контактної взаємодії та термопружного стану.
До складу кафедри входить науково-дослідна галузева лабораторія аеродинаміки.

Дисципліни

Викладачі