ЩО ТАКЕ МЕХАНОТРОНІКА

Мехатронна інженерія є поєднанням механічної, електричної та комп’ютерної наук та дозволяє розробляти якісно нові автономні системи. Спеціаліст з механотроніки створює розумні машини та системи, які здатні вивчати своє навколишнє середовище та приймати рішення на основі обробки інформації.

ЧОМУ САМЕ МЕХАНОТРОНІКА

Попит на інженерів із досвідом та знаннями обчислювальної техніки, робототехніки та принципів автоматизованого проектування продовжує зростати разом із розвитком технологій та галузей промисловості. Такими прикладами є:

  • автоматизація
  • робототехніка
  • комп’ютерне моделювання та обчислення
  • ігри
  • інженерний дизайн
  • силові установки
  • системи управління
  • автомобілебудування
  • нетрадиційні транспортні засоби (електровелосипеди, сегвеї, інвалідні візки, дрони)
  • технологічні лінії та пакувальні машини харчової і обробної промисловості
  • нові технології

НАША ПРОГРАМА

З 2021 року вступ на 131 спеціальність відкрито за НОВОЮ освітньою програмою – “Інжиніринг механотронних і робототехнічних систем”, особливістю якої є рівноцінний акцент на трьох основних інженерних компонентах: електричному, механічному та програмувані. Програма має на меті виховання творчих особистостей, які можуть застосовувати ідеї з різних дисциплін, одночасно орієнтуючись на результати наукових досліджень та використання дослідницької інфраструктури, для проектування сучасних складних інтелектуальних систем.

НАШІ ПРИВІТАННЯ!

Ласкаво запрошуємо до фізико-технічного факультету на навчання на кафедрі механотроніки за спеціальністю 131 Прикладна механіка. Випускники нашої кафедри працюють майже в усіх галузях промисловості: робототехніка, автоматизація, приладобудування, машинобудування, автомобілебудування, космічне та аерокосмічне виробництво, біоінженерія, хімічна та текстильна промисловість.

Нашою метою є надання студентам високоякісної інженерної освіти, яка включає як набуття теоретичного, так і практичного досвіду. Кожен з наших викладачів із задоволенням готовий працювати за своєю науковою спеціальністю із здатними студентами над індивідуальними проектами. Основними сферами досліджень нашої кафедри є: інтелектуальні та робототехнічні системи, механічні системи, системи керування, акустичні коливання, програмування.

Ми прагнемо до того, щоб усі наші студенти окрім отримання власне освіти напрацьовували командні та лідерські якості, приймали активну участь у студентському самоврядуванні, набували досвід під час проходження виробничих практик та стажувань. Ми віримо, що акцентування цих напрямків дозволить нашим студентам отримати високу кваліфікацію та побудувати надійний фундамент їх майбутнього професійного та особистого успіху.

Також у нас є сильна програма магістратури та аспірантури з мехатроніки. Наші магістранти та докторанти публікують результати своїх досліджень у фахових рецензованих інженерних журналах та беруть активну участь у наукових конференціях високого рівня.

Незалежно від того, чи є ви нинішнім чи колишнім студентом, потенційним студентом чи просто відвідувачем, будь ласка, не соромтесь зв’язатися або завітати до нас.

Ще раз ласкаво запрошуємо до нашої кафедри!

Кафедра готує фахівців в галузі знань 13 «Механічна інженерія» за такою спеціальністю: 131 Прикладна механіка

Освітня програма: ІНЖИНІРИНГ МЕХАНОТРОННИХ І РОБОТОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ

Освітні рівні:

Бакалавр

Форма навчання:денна
База вступу:повна загальна середня освіта /
молодший спеціаліст (молодший бакалавр) із галузі знань 13
«Інженерна механіка»
Термін навчання: 3 роки 10 місяців /
1 рік 10 місяців
Спеціальність: 131 Прикладна механіка
Національний мультипредметний тестУкраїнська мова + Математика + Історія України

Магістр

Форма навчання: денна
База вступу:бакалавр із будь-якої спеціальності
Термін навчання: 1 рік 10 місяців
Спеціальність: 131 Прикладна механіка

Доктор філософії

Форма навчання: денна
База вступу: магістр із галузі знань «Інженерна механіка»
Термін навчання: 4 роки
Спеціальність: 131 Прикладна механіка

ДЕ МОЖНА ПРАЦЮВАТИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ НАВЧАННЯ?

Мехатронні інженери володіють основними навичками інженерів-механіків, інженерів-електриків та програмістів. Їх знання дозволяють їм вирішувати широкий спектр механічних, електричних та програмних проблем, брати участь у багатопрофільних командах проектування та керувати ними.

Підприємства, які зацікавлені в спеціалістах з механотроніки:

  • державні космічні підприємства України (КБ Південне, Південний машинобудівний завод, Інститут технічної механіки Національної академії наук і Державного космічного агентства України та ін.);
  • комерційні фірми України і світу;
  • виробничі підприємства, організації і фірми Дніпровського регіону.

Наші випускники працюють в академічних та науково-дослідних інститутах, фірмах з розробки спеціального програмного забезпечення і обчислювальних центрах, конструкторських бюро і дослідних виробництвах, виробничих підприємствах, науково-дослідних і навчальних підрозділах вузів як програмісти, інженери, технічні спеціалісти, менеджери, дослідники, розробники, викладачі.