ПРОЕКТ «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНО ВАЖЛИВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ»

Розрахований на чотири роки проект USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури в Україні» має вартість 38 млн. дол. США та розпочав свою діяльність у травні 2020 р. Його завдання – підвищити рівень готовності критично важливої інфраструктури до кібератак та сприяти її кращому захисту за рахунок допомоги, яка надається за трьома основними напрямами: 1) зміцнення середовища, що є сприятливим для кібербезпеки; 2) формування кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки; 3) створення стійкої кібербезпекової індустрії. 

Кафедра кібербезпеки та комп’ютерно-інтегрованих технологій представляє Дніпровський національний університет в проєкті «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», що фінансується USAID та реалізується за допомогою компанії DAI Global LLC.

З метою реалізації «Кібербезпека критично важливої інфраструктури в Україні» було підписано Протокол про співробітництво між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Компанією «ДАІ Глобал Ел-ел-сі».

В рамках проєкту “USAID Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” з квітня 2023 року студентам кафедри кібербезпеки та комп’ютерно-інтегрованих технологій надано доступ до використання навчального полігону RangeForce.

Наразі Міністерством освіти і науки України разом з секретаріатом Кабінету Міністрів України проводиться робота щодо включення Дніпровського національного університету до переліку реципієнтів проекту міжнародної технічної допомоги «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», який впроваджується компанією DAI Global LLC. Це дозволить почати проводити діяльність у відповідності до даного протоколу й зокрема реалізувати угоду щодо технічної допомоги з оснащення кафедри кібербезпеки та комп’ютерно-інтегрованих технологій обладнанням для проведення навчання і тренування фахівців з кібербезпеки, яке включає в себе серверне, мережеве та комунікаційне обладнання, робочі станції, а також програмне забезпечення загального та спеціалізованого призначення.