Гурток науково-технічної англійської мови

Sci-Tech Talks,

an English-speaking student society
at the Faculty of Physics and Technology.

Гурток призваний об’єднувати студентів, аспірантів та співробітників фізико-технічного факультету, які прагнуть поглибленого опанування англійською мовою для застосування її у професійній діяльності. Керівник гуртка – викладач кафедри космічних інформаційних технологій Бєліков Володимир Вікторович.

Основні напрямки роботи гуртка

  • Розвиток словникового запасу науково-технічної лексіки і навичок користування ним шляхом читання і розбору текстів на різні науково-технічні теми (vocabulary building). Для цього учасники опрацьовують заданий текст до найближчого засідання, а на засіданні з’ясовують незрозумілі моменти, пробують читати текст і відповідати на запитання по матеріалу тексту.
  • Учасники гуртка можуть отримувати консультації з англійської мови у його керівника – складнощі розуміння або перекладу окремих словосполучень і речень, окремі особливості граматики. Такі консультації можна отримати під час засідань гуртка, або у групі гуртка на Facebook.
  • Оволодіння написанням текстів англійською мовою – анотацій до студентських робіт, тез доповідей на міжнародних конференціях та інше.
  • Розмовна практика (talks). Цей напрямок пропонується за бажанням достатньо підготовленим членам гуртка, які хочуть підтримати або розвинути свої розмовні навички (speaking skills). Засідання з розмовної практики будуть проводитися тільки за наявності не менше трьох бажаючих зробити виступ англійською мовою (5-10 хвилин) і взяти участь в обговоренні виступів інших членів гуртка. Максимальна кількість учасників засідань з розмовної практики – 20, засідання можуть проводитися онлайн у Skype або очно, в аудиторії.

У гуртку Sci-Tech Talks не викладається англійська мова. Він не є курсами англійської або додатковими заняттями з англійської. Керівник гуртка Бєліков Володимир Вікторович не є викладачем англійської мови, але він має понад 20-річний досвід письмового і усного перекладу, написання текстів наукової, технічної і економічної тематики англійською мовою і досвід спілкування англійською з понад 1000 іноземців з понад 40 країн.

Володіння іноземною мовою включає навички читання, мовлення, слухання (сприйняття на слух) і письма. Кожну з цих навичок треба спеціально розвивати, тому що розвинення однієї з них мало впливає на розвинення інших. Можна навчитися дуже добре читати, але не розуміти усну мову і не вміти говорити і писати. Або можна навчитися розуміти усну мову і говорити, та не вміти читати і писати. Тому треба розвивати їх усі. Але якщо це робити одночасно або майже одночасно, спостерігається синергізм у їх розвитку, тобто, зусилля з розвитку кожної навички поліпшує розвиток інших.

Оволодівайте іноземними мовами, у першу чергу, англійською. Чим старші ви стаєте, тим важче це робити, тому правильний час для цього – зараз. Ніхто не зробить це за вас. Найкращі вчителі можуть тільки допомогти. Не думайте, що зараз вам не потрібна іноземна мова, а коли буде потрібна, ви її вивчете. Коли вона стане потрібною, буде вже запізно її вчити, бо на це потрібно чимало часу, і ви втратите можливості, які життя буде надавати вам. Такого ще не було, щоб хтось оволодів іноземною мовою на високому рівні, і це було б зовсім непотрібно. Коли є знання і вміння, застосування для них обов’язково знаходиться.